П'ятниця, 29.03.2024, 00:21
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Навчальний центр IBIS

Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [2]
Пошук
Вхід на сайт
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Каталог статей

    Головна » Статті » Мои статьи

    Індивідуальні заняття чи заняття у групах?
    Індивідуальні заняття чи заняття у групах? Це запитання часто задають собі ті, хто приступає до вивчення іноземної мови чи вирішили покращити свій рівень володіння нею. Тож, яку форму навчання обрати? І індивідуальна, і групова форми навчання мають свої переваги і слабкі сторони. Давайте розглянемо їх більш детально.
     
     Позитивною рисою індивідуальних занять є те, що вони найбільше підлаштовуються саме під Вас і Ваші потреби. По-перше, Ви впливаєте на те, який матеріал вивчати, над якими навичками хочете попрацювати більше.По-друге, від Вас залежить темп опанування мови. Ви можете попросити викладача опрацювати той чи інший матеріал ще і ще раз, якщо відчуваєте, що не досить добре оволоділи ним і, навпвки, можете витратити менше часу на ті чи інші лексичні і граматичні теми, якщо Ви «швидкий» учень. Крім того, індивідуальні заняття дають можливість викладачу найбільш творчо підійти до вирішення тих чи інших задач, враховуючи саме Ваші ососбливості сприйняття та засвоєння і використовуючи більше різноманіття навчальних матеріалів. Деякі люди соромляться говорити іноземною мовою, бояться робити помилки у присутності інших. У такому випадку уроки, де присутні тільки Ви і Ваш викладач дозволять Вам почуватися психологічно комфортніше. Проте, не слід забувати, що мову Ви вивчаєте насамперед для спілкування з іншими людьми, і чим швидше Ви позбудетеся своїх страхів (а цього легше досягти на групових заняттях), тим ефективніше відбуватиметься процес навчання. Індивідуальні заняття гарно підходять для наявних знань і вдосконалення навичок, особливо для певної мети, наприклад підготовка до кваліфікаційних екзаменів, поїздка за кордон і т.д.
     
    Проте, індивідуальна форма вивчення мови має деякі недоліки і обмеження. Перш за все, урок сам на сам з викладачем більш втомливий і не такий цікавий, як групове заняття. Він вимагає значної напруги і зозередженості з Вашого боку, оскільки вся увага сконцентрована лише на Вас. Крім того, створити атмосферу реального спілкування у такому випадку набагато складніше через наявність лише двох співрозмовників і різний рівень володіння мовою учня і викладача. Якщо ви не чуєте іншомовне мовлення людей, що перебувають з Вами приблизно на тому ж рівні, не приймаєте участі у обговорені різноманітних питань, ви позбавляєте себе можливості завести нових друзів, дізнаватися про думки інших, реальніше оцінювати свій прогрес, помилки і труднощі, пов’язані з опануванням мови. До того ж, на індивідуальних заняттях, як правило, не вистачає часу на роботу «про себе», яка є важливою складовою процесу оволодіння мовою і вироблення навичок самостійної роботи. Існує ще один суттєвий недолік індивідуальних занять – вони коштують значно дорожче.
     
    Групові форми навчання іноземним мовам визнаються ефективними при інтенсивному навчанні мов (див. напр. інтенсивну о методику Г.А.Китайгородської). Вони сприяють створенню мовного середовища та сприятливого для набуття нових навичок психологічного клімату. Спілкуючись з іншими, Ви особистісно зростаєте, вчитеся співпрацювати, знаходите нових друзів і знайомих. Під час групових занять Ви маєте можливість обговорювати різноманітні проблеми з іншими слухачами курсів, менше комплексуючи з приводу своїх помилок. Тому, якщо учень починає вивчення іноземної мови з нуля, або йому треба позбутися мовного бар’єру , це краще зробити у групі, де забезпечується спілкування з іншими учнями однакового з ним рівня. Для деяких учнів присутність колег є необхідним стимулом, без якого навчання нецікаве і майже неможливе. Додатковим аргументом на користь групових занять є те, що вини дисциплінують учня і сприяють виробленню навичок самостійної роботи, що є надзвичайно важливим для опанування мови. І, наостанок, навчання у гупі значно дешевше, ніж індивідуальні заняття.
     
    Отже, щоб підібрати оптимальну форму занять для себе, треба по-перше, чітко визначитися з Вашою метою і потребами, і, по-друге, врахувати особливості свого сприйняття і засвоєння матеріалу та здатність працювати самостійно чи у групі.
    Категорія: Мои статьи | Додав: LyukaO (26.06.2010) | Автор: Оверченко Л.В. E
    Переглядів: 1117 | Теги: форми роботи, індивідуальні заняття, групи, комунікативні навички | Рейтинг: 5.0/2
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]